top of page
EMDR Egitim Samsun Haziran.jpg

EMDR I. Düzey Eğitimi için EMDR Avrupa Derneği’nin eğitime katılacak katılımcılarda onayladığı kriterler aşağıdadır:

·       Üniversitelerin Psikoloji, Psikiyatri, Çocuk Psikiyatrisi, Psikiyatri Hemşiresi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler bölümlerinden lisans mezunu olmak ve/veya Klinik Psikoloji, Psikiyatri, Çocuk Psikiyatrisi, Psikiyatri Hemşiresi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler,  ve Aile Terapisi dallarında Yüksek Lisansını tamamlamış olmak

·       En az iki senedir aktif bir şekilde danışmanlık ve terapi ile uğraşmış olmak

 

EMDR I. Düzey Eğitimimiz toplam 6 günlük bir programdır. 4 gün eğitim 2 gün grup süpervizyonu olacaktır. 4 günlük eğitimde öğleye kadar teorik, öğleden sonra uygulamalarla ilerlenmektedir. Uygulamalar role-playing ile değil, katılımcıların geçmişte yaşadıkları olumsuz yaşam olayları çalışılarak yapılacaktır. Her katılımcı 4 gün boyunca hem terapist hem danışan olma olanağı bulacaktır. Uygulamalar sırasında yaklaşık 6-9 katılımcıya bir uzman (EMDR Eğitimcisi, EMDR Danışman Yardımcısı ve EMDR Danışman Yardımcısı) destek verecektir. Eğitim her gün 09:00 – 18:00 arası yer almaktadır.

Eğitimden bir ay sonra birinci grup süpervizyonu, bir ay daha sonra ikinci grup  süpervizyonu yapılmaktadır. Grup süpervizyonları 10:00-18:00 arası yapılmaktadır.  Eğitim ve süpervizyonlara tam katılım zorunludur. Eğitim ve süpervizyonlarını başarıyla tamamlayan kişiler Avrupa EMDR Derneği onaylı EMDR I. Düzey Uygulayıcı Belgesi almaya hak kazanacaktır. II. Düzey Eğitim de aynı sistemle yapılmakta olup Eğitim ve süpervizyonları başarıyla tamamlayan kişilerAvrupa EMDR Derneği onaylı EMDR II. Düzey Uygulayıcı Belgesi alabilecektir.

Türkiye’de söz konusu eğitimi vermeye yetkili olan kişiler; kurucumuz Emre Konuk ve Asena Yurtsever’dir. Aşağıdaki link üzerinden Avrupa EMDR Derneği tarafından eğitim vermeye yetkilendirilmiş kişileri görebilirsiniz.

http://emdr-europe.org/training/standard-training-courses/

Başvuru formuna ek olarak aşağıda ilettiğim belgeleri de mail yoluyla iletmenizi rica ederim. Belgeleriniz tarafıma ulaştıktan sonra sizi de listemize ekleyeceğim.

•         CV

•         Diploma fotokopisi

•         1 adet fotoğraf

•         Kimlik fotokopisi

EMDR
bottom of page