top of page

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ İLE KİLO VERMEYE HAZIR MISINIZ?

(GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA UYGULAMASI)

 

ŞİŞMANLIK PİŞMANLIKTIR!

 

Ruhsal sıkıntılar yaşayan, yeni alışkanlıklar edinmek ancak bunda zorlanan bireylerin yaşadığı en büyük zorluklardan biri, hissettikleri yalnızlık, çaresizlik ve yalıtılmışlık duygularıdır. Bireyler, grup ortamı içerisinde, sıkıntılarını paylaşarak, yalnız olmadıklarını anlarlar, diğerinin deneyimini duyarak onların deneyimlerinden faydalanır, farklı baş etme yöntemleri öğrenirler. Ve tabi en önemlisi, grup, bireye değişim sürecinde kişinin ihtiyaç duyduğu sosyal destek ve gücü sağlar.

Mücadele sürecinde, şişmanlığa yol açan tutum ve duygusal dinamiklerimize ilişki farkındalık kazanmaya ve bunlarla sağlıklı bir şekilde baş etmeyi öğreneceğiz. Şişmanlığın yol açtığı, depresif duygu durum, öz güven eksikliği gibi ruhsal zorlanmalarımızı ele alıp, ruhsal iyileşmeyi hedefleyeceğiz. Ayrıca, yeni yemek yeme ve aktivite alışkanlıklarını öğrenmeye, bunları yaşama geçirmeye çalışacağız.

 

Şimdi Ne Yapmalıyım?

 

Gruba katılmaya karar verdiyseniz, cesaret ve girişiminiz için tebrikler! Öncelikle, sekreterimize isminizi ve iletişim numaranızı vermekle işe başlayın. Sekreterimizin size vereceği randevu ile merkezimize konuk olacaksınız. Uzmanımızın sizinle yapacağı ön görüşmede, uzmanımız sıkıntınızın ayrıntılı bir değerlendirmesini yapacak ve siz de grup çalışmamız ile ilgili ayrıntılı bilgi aldıktan sonra, grubumuzun bir üyesi olacaksınız.

 

Grup Lideri: Psikiyatrist-Psikoterapist Gülay OĞUZ

Program: Toplam 10 Oturum

Tarih: İlk oturum 1 Ağustos 2019

Saat: 19:00-20:30

NOT: Grup 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Yer: ÖĞRENME AKADEMİSİ Kale Mah. 19 Mayıs Bul. No:31 Kat:8/15 İlkadım/SAMSUN

Tel: 0 362 431 35 36-0 530 877 33 91

kilo kontrolü
bottom of page