top of page

PLAY ATTENTION

EDUFEEDBACK (Play Attantion) EĞİTİMİ NEDİR?

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Tedavisinde Dünya Lideri!

Play Attention 1996’dan beri Amerika'da 600’den fazla okulda ve birçok Avrupa ülkesinde kliniklerde ve özel hastanelerde uzmanlar tarafından kullanılan en son teknoloji ürünü  NASA PATENTLİ bir eğitimdir. Bilgisayar tarafından sağlanan görsel ve işitsel feedback (geribildirim) sayesinde kişiler beyin dalgalarını eğitirler. Kurumumuzda uygulanan sistem, odaklanma konsantrasyon güçlüğü Dikkat eksikliği sorunu olan yetişkinler  ve öğrenciler de (6 yaş ve üzeri) dikkat ve algı problemini en aza indirerek iş başarısı ve okul başarısının artmasına yardımcı olur. Sistemin başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olup Amerikan Ulusal Uzay Üssü NASA’da da astronotların ve pilotların dikkat seviyelerini artırmak için kullanılmaktadır.

PROGRAMIN SIRRI BEYİN AKTİVİTELERİNİ İZLEYEN ALGILAYICI 

Odaklanamama, çabuk unutma, aşırı hareketlilik beyin dalgalarının normalden sapma sonucu ortaya çıkmaktadır. Edufeedback eğitimi sürecinde istendik beyin dalgalarının artırılması hedeflenir. Bu nedenle Beynin yaydığı dalgaları bilgisayar ortamında görmek ve dikkatini yoğunlaştırarak buna müdahale edebilmek programın temelini oluşturmaktadır. Bir kere kazanılan bu beceri günlük hayatta her gün kullanılır ve böylece devamlı pekiştirilir. Bu durumu bisiklete binmeye veya yürümeye benzetebiliriz. Bir kere öğrenilince bu beceri unutulmaz, diğer öğrenme becerilerinde olduğu gibi sonuç kalıcıdır.

 EDUFEEDBACK, kullanıcının gerçek zamanda dikkatini görmesini sağlar, Zamanla, yapılandırılmış eğitimle,  bireylere odaklanma ve dikkatlerini artırmayı öğretir. Play Attention  Odaklanmayı gösteren, beyin dalgalarını okuyan bir kol cihazı kullanan güçlü bir öğrenme aracıdır. Klavye ve Mouse kullanmadan bilgisayarı kontrol eden bu beyin dalgalarıdır. Bilimsel araştırmalar, beynimizin hayat boyunca uyum sağlamaya ve öğrenmeye yetkin olduğunu göstermektedir.(Nöroplastisite) 

 

Play Attention’ın Akademik Yararları

DEHB, akademik performansı etkileyebilir. Bu, bir çok ebeveyni düşündürmektedir. Odaklanma eksikliği, DEHB’li çocukların, bilgiyi yakalama ve zihinde tutma becerisini azaltır ve okulda uyum sağlamalarını zorlaştırır.

1996 yılından beri Play Attention, okullarda kullanımıyla kendini kanıtlamıştır. Çocuğunuzun zeki olduğunu biliyorsunuz. Zayıf odaklanmadan dolayı, DEHB’li çocuklar genelde sınavlarda zorlanırlar ve akademik olarak başarılı olamayabilirler. Bu, sorunun anlamakta ve şunları geliştirmek için eğitim sağlamaktayız:

 

• Okuduğunu anlama

• Çalışma becerileri

• Organizasyon

• Sınavlarda odaklanma

• Hafıza ve çoklu görev yapabilme

 

Play Attention’ın Yararları: Gelişmiş Odaklanma

Konsantrasyon, öğrenme için çok önemlidir. Acaba, dikkatinizi şimdi görebilseydiniz, nasıl olurdu? Şimdi, bilgisayar ekranında! Bu, öğrenme için gerekli konsantrasyonu daha kolay yapardı. İşte bu tam olarak Play attention’ın yaptığı şeydir.

İşin sırrı, dikkati ve bilişsel işlemleri ifade eden beyin dalgalarını izleyen Play Attention BodyWave kol cihazında gizlidir. Kol cihazını ve beyin gücünüzü, eğlenceli oyunlarımızı kontrol etmek için kullanırsınız. Zihninizle, Harry Potter veya StarWars’taki Luke Skywalker gibi nesneleri hareket ettirdiğinizi düşünün. Play Attention sayesinde, zihniniz bir oyun kumandası veya bilgisayar faresi gibi olur, aynı zamanda gerekli becerileri öğreten oyunlarla davranışlarınızı geliştirirsiniz. Eğlenceli oyunlarımız, önemli öğrenme becerilerini kolay kılar. Haftada, 2-3 defa 30-45 dakikalık seanslarla, uzun dönemde önemli gelişimler sağlanır.

Çocuğunuz size zorluk çıkarıyor mu?  Play Attention’ı kullanmayla bu artık sorun olmayacak.  Özel kol cihazı sayesinde, bilgisayarı zihinle kontrol etmek, yüksek teknolojili bir eğlencedir. Hiçbir şey bununla kıyaslanamaz.

Play Attention, NASA teknolojisinin patentli gelişmiş halidir. Bilimsel araştırmalar, beynin hayat boyunca sürekli değişim kapasitesine sahip olduğunu göstermiştir. Buna, nöroplastisite denir. Play Attention, kullanıcının gerçek zamanda dikkatini görmesini sağlar. Zamanla, Play Attention kullanan öğrenciler dikkat ve odaklanmayı geliştirmektedirler. İnteraktif alıştırmalar, öğrencileri, odaklanmanın ve bilişsel işlemlerin yeni seviyelerine çıkması için zorlar. Seviye seviye öğrenci, sınıfta ve evde başarılı olması için gerekli olan kalıcı becerileri geliştirir.

 

Play Attention’ın Yararları: Davranış Gelişimi

DEHB’li bir çocuğun velisi olarak, adil olmak istiyorsunuz ama çocuğunuza disiplini öğretmek için yaptığınız hiçbir yol işe yaramamış görünüyor. Mahrum bırakma işe yaramıyor, oda cezası işe yaramıyor.

Play Attention, çocuğunuza nasıl davranması gerektiğini öğreten eğlenceli bir davranış şekillendirme programına sahiptir. Daha da iyisi, bu eğlenceli ve ödüllendiricidir.

play attention
bottom of page